











- Processzor: könnyű elveszni a típusszámok között, ha kevésbé vagyunk otthon a számítógépek világában. A legtöbb gépen, a legnagyobb processzorgyártó terméke, vagyis Intel CPU fut. A processzor sebességét nemcsak annak órajele határozza meg, hanem az is, hogy hány maggal rendelkezik.
- Akkumulátor: élettartamát nem könnyű meghatározni, mert sok tényező együttállása befolyásolja, úgy mint például a kijelző fényereje, felbontása, az operációs rendszer típusa, a háttérben futó alkalmazások. A teljesítményt wattórában szokták feltüntetni, minél magasabb ez a szám, az üzemidő annál hosszabb ideig tarthat, vagyis az üzemidő azt jelzi, hogy meddig használható a gép egy feltöltéssel. Hasonlóan a telefonokhoz, már itt is elérhető opció a gyorstöltés.
- Billentyűzet: a hosszú gépelési folyamatokhoz olyan billentyűzet szükséges, amely kényelmes elrendezésű, teljes méretű billentyűket tartalmaz és gyorsan reagál, ezért a kijelzőhöz hasonlóan ezt is célszerű kipróbálni vásárlás előtt, különösen abban az esetben, ha gyakran kell majd gépelnünk.
- Videókártya: elsőre kell jó döntést hoznunk, mivel a videokártya később már nem cserélhető vagy bővíthető. Ha olyan programokkal dolgozunk, ahol elengedhetetlen a nagyobb grafikai teljesítmény vagy komolyabb játékokat szeretnénk játszani, erősebb videókártya szükséges.
- USB portok: az egeret, a külső merevlemezt, a nyomtatót és a pendriveokat ezek segítségével tudjuk csatlakoztatni. Érdemes olyan gépet keresni, amely nemcsak egy USB porttal rendelkezik, többnyire 3 darab kerül kialakításra.